Last updated: October 28. 2013 10:05PM - 403 Views

Story Tools:

Font Size:

Social Media:

2013 Union County Fair Pullet Showmanship Results

Cloverbud Showmanship


Dristan Trammell — Union County


Brandon Trammell — Union County


Colleen Silvey — Union County


Hunter Self — Chester County


Apollos Cook — Chester County


Aquilla Cook — Chester County


Carolina Lipe — York County


Junior Novice Showmanship


1st Place — Gracie Lipe — York County


2nd Place — Hannah Lipe — York County


3rd Place — Shelby Self — Chester County


Junior Showmanship


1st Place — Cheyenne Fraley — Union County


2nd Place — Tyler Trammel — Union County


Senior Showmanship


1st Place — Jay Trammell — Union County


2013 Union County Fair Lamb Show

Senior Showmanship


1st Place — Kelsey Kinard — York


2nd Place — Casey Montgomery — York


Junior Showmanship


1ST Place — Sara Garrison — York


Cloverleaf Showmanship


1st Place — Georgia Garrison — York


Cloverbud Showmanship


1ST Place — Jozie Stone — Anderson


Toddler Class


Ribbon Only — Gage Garrison — York


Market Lamb I


1st Place — Kelsey Kinard — York


2nd Place — Casey Montgomery — York


Market Lamb II


1ST Place — Jozie Stone — Anderson


2nd Place — Casey Montgomery — York


3rd Place — Kelsey Kinard — York


Grand Champion Market Lamb — Kelsey Kinard


Reserve Champion Market Lamb — Jozie Stone


Spring Ewe Lamb


1st Place — Jozie Stone — Anderson


Ewe


1st Place — Jozie Stone — Anderson


2nd Place — Sarah Garrison — York


3rd Place — Georgia Garrison — York


4th Place — Georgia Garrison — York


Grand Champion Ewe — Jozie Stone


Reserve Grand Champion Ewe — Jozie Stone


2013 Union County Fair Meat Goat Show

Showmanship I


1st Place — Allie Burnett — Woodruff


2nd Place — Allie Gibson — Saluda


3rd Place — Sadie Burnett — Woodruff


4th Place — Dristan Trammell — Union


5th Place — Matthew Moses — York


6th Place — Kaleigh Moses — York


7th Place — Graycin Murphy West — Union


Showmanship II


1ST Place — Michael Moses — York


2nd Place — Kaylee Hunter — Laurens


3rd Place — Caroline McKensie — Seneca


4th Place — Kayla Porter — Saluda


5th Place — Jordan Howard — Spartanburg


6th Place — Cassidy Copelan — Simpsonville


7th Place — Carsen Craven — Prosperity


8th Place — Veronia Corteville — Laurens


9th Place — Jackson Sweatman — Harleville


10th Place — Anna Turner — Laurens


Showmanship III


1st Place — Anna Craven — Prosperity


2nd Place — Sara-Olivia Stephens — Clinton


3rd Place — McKenzie Gault — Clinton


4th Place — Jerry Turner — Laurens


5th Place — Thomas Adams — Heath Springs


6th Place — Eli Epting — Pomeria


7th Place — Tucker Adams — Heath Springs


8th Place — Brianna Gibson — Saluda


Showmanship IV


1st Place — Ashley Owens — Saluda


2nd Place — Aaron Wells — Clover


3rd Place — Bethany Dobbins — Woodruff


4th Place — Geneffer Sweatman — Harleysville


Market Goat I


1st Place — Sadie Burnette — Woodruff


2nd Place — Bethany Dobbins — Woodruff


3rd Place — Allie Gibson — Saluda


4th Place — Dristan Trammell — Union


5th Place — Tucker Adams — Heath Springs


Market Goat 2


1st Place — Jackson Sweatman — Harleysville


2nd Place — Graycin Murphy — West Union


3rd Place — Veronica Corteville — Laurens


4th Place — Sarah Olivia Stephens — Clinton


5th Place — Thomas Adams — Heath Springs


Market Goat 3


1st Place — Jordan Howard — Spartanburg


2nd Place — Matthew Moses — Clover


3rd Place — Kayleigh Moses — Clover


4th Place — Carson Craven — Prosperity


5th Place — Eli Epting — Pomeria


Market Goat 4


1ST Place — Kaylee Hunter — Laurens


2nd Place — Caroline McKensie — Seneca


3rd Place — Cassidy Copelan — Simpsonville


4th Place — Geneffer Sweatman — Harleysville


5th Place — Aaron Wells — Clover


Meat Goat 5


1st Place — McKenzie Gault — Clinton


2nd Place — Anna Turner — Laurens


3rd Place — Jerry Turner — Laurens


4th Place — Michael Moses — Clover


5th Place — Benjamin Wells — Clover


Grand Champion Market Goat — Kaylee Hunter


Reserve Champion Market Goat — McKenzie Gault


Spring Born Weanling Doe


1st Place — Alli Burnette — Woodruff


2nd Place — Bethany Dobbins — Woodruff


3rd Place — Sadie Burnette — Woodruff


4th Place — Ashley Owens — Saluda


5th Place — Cassidy Copelan — Simpsonville


6th Place — Geneffer Sweatman — Harleysville


7th Place — Jordan Howard — Spartanburg


8th Place — Dristan Trammell — Union


9th Place — Jackson Sweatman — Harleysville


10th Place — Anna Craven — Prosperity


Fall Born Weanling Doe


1st Place — Alli Burnette — Woodruff


2nd Place — Sadie Burnette — Woodruff


3rd Place — Geneffer Sweatman — Harleysville


4th Place — Bethany Dobbins — Woodruff


5th Place — Makayla Porter — Saluda


6th Place — Jackson Sweatman — Harleysville


7th Place — Ashley Owens — Saluda


Yearling Doe


1st Place — Brianna Gibson — Saluda


2nd Place — Alli Burnette — Woodruff


3rd Place — Geneffer Sweatman — Harleysville


4th Place — Sadie Burnette — Woodruff


5th Place — Allie Gibson — Saluda


6th Place — Eli Epting — Pomeria


Grand Champion Doe — Alli Burnette


Reserve Champion Doe — Alli Burnette

Comments
comments powered by Disqus


Featured Businesses


Poll



Mortgage Minute